Львівська обласна молодіжна громадська організація «Сінкікай»
Навігація:
Світлини з галереї:
Ми ВКонтакті:

Категорії статей про Айкідо

Історія Айкідо

АЙКІДО (яп. 合気道 — «шлях гармонійного розвитку» ) — японське бойове мистецтво створене Моріхеєм Уесіба (1883-1902). Айкідо - це ефективна система військового мистецтва, якій можна знайти застосування і у сучасному повсякденному житті, а виконання її технік не залежить ні від росту, ні від фізичної сили.

АЙКІДО (яп. 合気道) назва складається з трьох ієрогліфів
Ай (яп. 合) - гармонія.
Кі (яп. 気) - енергія духу, життєва енергія, дихання, рух пара;
До (яп. 道) - дорога, шлях, спосіб.

ЙОСІНКАН (яп. 养神 馆), назва також складається з трьох ієрогліфів:
Йо (яп. 养) - плекати або розвивати,
Сін (яп. 神) - дух,
Кан (яп. 馆) - будинок.
Таке поєднання ієрогліфів можна перекласти як «Дім розвитку духу») - це стиль айкідо, заснований японським майстромҐодзо Сіода (1915-1994). Ґодзо Сіода по праву вважається одним з видатних майстрів Айкідо сучасності і одним з небагатьох, хто проводив навчання стародавнім і ефективним в єдиноборстві методам Айкі-дзю Дзюцу.

2 вересня 2014р. о 9:42 / 671 перегляд.
Айкідо було створено у перший половині XX століття одним з найбільш видатних майстрів бойових мистецтв, які коли-небудь існували: Уесіба Моріхеэм.

Як новий напрямок, айкідо стоїть в одному ряду з дзюдо та іншими дисциплінами, назви яких містить суфікс «до». Однак, на думку багатьох айкидзинів, воно зберігає і старий, містичний аспект, який багато в чому пов'язаний з особистістю його творця.

Уесіба народився 14 грудня 1883 року в Танабе, префектура Вакаяма. Його батько був зброярем клану Кіі і очолював загін самооборони в своєму селі. Він навчав сина, коли тому виповнилося десять років, кен-дзюцу (мистецтво меча) і со-дзюцу (мистецтво списа) школи Аоі.

Починаючи з 1890 року Уесіба Моріхей відвідував храм Дзізодера, де монах Фудзімото Міцуо навчав його філософії секти Сінгон. У 1898 році, у віці 15 років, він приїхав в Токіо вчитися дзю-дзюцу в школі Кіто-рю під керівництвом Тодза-ва Токудзабуро. В 1902 Моріхей відправився в Сакаї, де Накає Масакацу навчив його дзю-дзюцу і кен-дзюцу школи Ягю-Сін-Каге. В додзьо Накає він зустрів такого собі Хандо, учня Такеда Сокаку і зацікавився Дайто-рю-айкі-дзюцу. [Читати далі...]
13 серпня 2014р. о 4:16 / 871 перегляд.
Джо Тамбу (Joe Thambu) - 8 дан Айкідо Йосінкан, керівник школи айкідо Шудокан.

Один з учнів Сенсея Годзо Сіоди - засновника Айкідо Йосінкан.

Сіхан Джо Тамбу народився в 1961 році в місті Серембан (Малайзія). Коли йому виповнилося 11 років, Джо Тамбу вирішив записатися в групу Айкідо під керівництвом свого дядька - Раджа Тамбу. Додзьо сенсея Раджа було популярно в Малайзії, його часто відвідували знамениті майстри бойових мистецтв з різних частин світу: сенсей Дзюнідзіро Яга, сенсей Кендзі Ясіміцу, а також Дон Драгер - перший європеєць, який отримав титул Менкё-Кайді (звання інструктора) в класичній школі Сінто Мусо-рю Дзьодо. Спілкування з цими видатними майстрами справило значний вплив на Джо Тамбу, спонукавши його продовжувати свої заняття бойовими мистецтвами.
[Читати далі...]
24 лютого 2017р. о 16:36 / 271 перегляд.
Цунео Андо народився у 1956 році в місті Нехама, Японія. У 1976 році вступив до університету Токусіма, який закінчив за спеціальністю інженерна справа. Під час навчання в університеті Андо відвідував місцевий клуб Айкідо Айкікай, яким керував сенсей Кудо Тайсуке. У ці ж роки майстрові довелося відвідувати тренувальний табір Айкідо Йосінкан, де Андо вперше зіткнувся з інтенсивними тренуваннями під керівництвом Годзо Сіоди.

У 1981 році, завдяки рекомендації Цутому Чідо, Андо сенсей став учі-деші Сіоди, і залишався ним протягом 14 років аж до самої смерті засновника Айкідо Йосінкан. До того моменту Тсунео Андо вже був володарем 6 дана.

У 1993 році майстер був удостоєний звання «шіхан», в 2007 році йому було присвоєно 8 дан Айкідо Йосінкан.

[Читати далі...]
22 жовтня 2015р. о 12:33 / 654 перегляди.
Годзо Сіода (народився 9 вересня 1915, в Токіо, Японія, помер 17 липня 1994) - майстер айкідо, володар 10-го дана Айкідо Йосінкан.

Засновник школи Йосінкан Годзо Сіода народився в Токіо, в сім'ї сильного і впливового лікаря. Доктор Сиода заохочував заняття учнів у школі Дзюдо, створеної при його будинку. Тому немає нічого дивного в тому, що Годзо Сіода рано захопився бойовими мистецтвами, інтерес до яких зберіг на все своє життя.

Крім вивчення Дзюдо у школі свого батька, яка називалася Йосінкан (Yoshinkan: "Yo" - розвиток; "Sin" - Дух чи Бог; "Kan" - будинок, місце; таким чином Йосінкан - місце для розвитку, вдосконалення духу), Годзо виявляв інтерес до Кендо. Однак саме бажання перевірити свої знання з Дзюдо привело його в школу Моріхея Уесиби, вчителія Дайто-Рю Айкі-Дзюцу та колишнього старшого учня Сокаку Такеди. Маючи непоганий досвід в кендо та дзюдо, молодий Сіода скептично поставився до чистих, стриманих технік, які він побачив. Відчувши таке ставлення, Уесіба запропонував йому атакувати і, в мить ока, молода людина опинився на підлозі, потираючи голову, після невдалої спроби вдарити ногою.[Читати далі...]
23 вересня 2014р. о 13:40 / 552 перегляди.