Львівська обласна молодіжна громадська організація «Сінкікай»
Навігація:
Світлини з галереї:
Ми ВКонтакті:

Годзо Сіода (Gozo Shioda)

Категорія статті: Історія Айкідо / (Стаття)

Годзо Сіода (народився 9 вересня 1915, в Токіо, Японія, помер 17 липня 1994) - майстер айкідо, володар 10-го дана Айкідо Йосінкан.

Засновник школи Йосінкан Годзо Сіода народився в Токіо, в сім'ї сильного і впливового лікаря. Доктор Сиода заохочував заняття учнів у школі Дзюдо, створеної при його будинку. Тому немає нічого дивного в тому, що Годзо Сіода рано захопився бойовими мистецтвами, інтерес до яких зберіг на все своє життя.

Крім вивчення Дзюдо у школі свого батька, яка називалася Йосінкан (Yoshinkan: "Yo" - розвиток; "Sin" - Дух чи Бог; "Kan" - будинок, місце; таким чином Йосінкан - місце для розвитку, вдосконалення духу), Годзо виявляв інтерес до Кендо. Однак саме бажання перевірити свої знання з Дзюдо привело його в школу Моріхея Уесиби, вчителія Дайто-Рю Айкі-Дзюцу та колишнього старшого учня Сокаку Такеди. Маючи непоганий досвід в кендо та дзюдо, молодий Сіода скептично поставився до чистих, стриманих технік, які він побачив. Відчувши таке ставлення, Уесіба запропонував йому атакувати і, в мить ока, молода людина опинився на підлозі, потираючи голову, після невдалої спроби вдарити ногою.

23 травня 1932 г, приголомшений Годзо у віці 17 років вступив до школи, відому як Дзігоку, або "диявольська". У той час 39-річний Моріхей Уесіба був на вершині своїх можливостей. Протягом приблизно восьми років він був прямим учнем Уесіби.

Сіода закінчив університет в квітні 1941 року і у віці 26 років був направлений до Китаю для участі у військових діях. У 1946 році, коли закінчилася війна, Сіода повернувся до Японії і знову почав займатися у Моріхея Уесіби - але лише потім, щоб незабаром залишити його і почати розвивати свій власний напрямок, яке він назвав Йосінкан на честь додзьо свого батька. Уесіба, якому в той час було більше 60 років, почав перетворювати своє бойове мистецтво в спосіб духовного розвитку. Сіода вважав за краще зберегти ефективні методи єдиноборства, які вивчав до війни. У наслідку Школа Йосінкан завжди відрізнялася витривалістю, хорошою підготовкою своїх представників та ефективністю техніки. В результаті вона й донині залишається школою підготовки, яку використовують в армії та поліції.

У 1961 році Моріхей Уесіба присвоїв йому 9-й дан. Видатний вклад Сіоди в розвиток японських бойових мистецтв та, зокрема, Айкідо був визнаний Міжнародною Федерацією Бойових Мистецтв, яка присвоїла йому почесний 10-ий дан і титул Мейдзіна - Великий Майстер.

Пізніше він був визнаний лідерами всіх військових мистецтв та нагороджений званням "Му-Дан" (поза Данов) і також визнаний Культурної Цінністю Японії.
23 вересня 2014р. о 13:40 / 553 перегляди.